Rahva Ühtsuse Erakond : Euroopa Liit on muutunud ohuks Eesti rahvuslikele huvidele

Rahva Ühtsuse Erakond on seoses Brexitiga seisukohal, et Eesti huvid satuvad föderaliseeruvas Euroopas surve alla. Sellele viitavad selgelt Brüsseli juhtpoliitikute ja mõnede liikmesriikide juhtide avaldused, mis kutsuvad üles ühtlustama maksupoliitikat ja nõuavad EL- le rahandusministrit. Liikmesriikidelt on ära võetud õigus suveräänselt otsustada oma riigieelarve üle. Immigratsioonipoliitika ja ebaseaduslikud põgenike sundkvoodid on sisse viidud lausa poliitilise vägivallaga. Seni on Suurbritannia olnud liikmesriikide suveräänsuse kaitsel eestkõnelejaks, tänu brittidele ei ole suudetud maksupoliitikat Brüsseli sundkontrolli alla võtta.

” See ei ole enam ammu sama liit, millega liitumiseks President Rüütel ja mina 2004 aastal alla kirjutasime. Oleme kahjuks liikumas ühte teist liitu meenutava organisatsiooni suunas, kus ühed on peremehed ja teused vasallid. Selline EL ei ole Eesti huvides. Eesti ei ole liitunud föderatsiooniga, vaid rahvusvahelise organistasiooniga, kus iga liikmesriigil on õigus oma rahvuslike huvide ja suveräänsuse kaitsele, sealhulgas liidust lahkumisele,” kommenteeris Kristiina Ojuland, endine välisminiter, RÜE juhatuse liige.

Mõne päeva eest kogesime Euroopa esifõderalisti Verhofstadti tulivihast nõudmist vähendada liikmesriikide suveräänsust, kuna tema mõttekaaslastele ei sobi Eesti rahva otsus anda mandaat Riigikogu valimistel erakondadele, kes soovivad kaitsta meie rahvuslikke huve. Uus valitsus pole veel ilmavalgust näinud, kui teda juba fašismis süüdistatakse, ja seekord mitte Ida poolt. Ometi ei leia ühegi koalitsiooni läbirääkimisi pidava erakonna programmis natsismi või fašismi ilminguid. Lausa vastupidi, EKRE programm näeb ette rahvaalgatuse taastamist, mis viitab vastupidisele- võimu toomisele püramiidi tipust rahva sekka. RÜE mõistab kategooriliselt hukka EL poliitilise eliidi sekkumise Eesti siseasjadesse ja taunib kodumsiseid poliitikuid, kes rahvusvahelist üldsust eksitavad ja fašismiohuga hirmutavad. 

Rahva Ühtsuse Erakond toetab jõuliselt EKRE seisukohti