RÜE toetab 1.juuni kuulutamist lipupäevaks

TRAAGILINE JÄRJEPIDEVUS: "Ükski inimene ei sünni halvana," on Jane Snaith kindel. Ei laps ega ka tema vanem. Halvaks muudab inimese keskkond. "Kui inimene näeb, et temast ei hoolita, muutub ta järjest tuimemaks, järjest paadunumaks. Raske on jagada lapsele armastust, mida sa ise ei ole kogenud."
TRAAGILINE JÄRJEPIDEVUS: “Ükski inimene ei sünni halvana,” on Jane Snaith kindel. Ei laps ega ka tema vanem. Halvaks muudab inimese keskkond. “Kui inimene näeb, et temast ei hoolita, muutub ta järjest tuimemaks, järjest paadunumaks. Raske on jagada lapsele armastust, mida sa ise ei ole kogenud.” (Martin Ahven)

“Miks ei võiks lastekaitsepäeva asemel olla hoopis lastepäev?” küsib MTÜ Igale Lapsele Oma Pere eestvedaja Jane Snaith. “Tegelikult peaksime laste kaitsmise asemel taotlema nende heaolu ja toetama võrgustikku nende ümber. Mitte seda, et kui lapsel suri isa ära ja ema hakkas jooma, siis lendame peale ja “kaitseme”.”

“Võib-olla on emal vaja hoopis natuke toetust, et paari kuu elektriarve ära maksta,” arutab Jane Snaith, kes on pühendunud hättasattunud laste aitamisele. “Kui emal on mingisugunegi tugi, siis suudab ta ennast tavaliselt jälle üles kerida ja lapsi edasi kasvatada.”

Jane toob näite: “Üks hiljutine olukord minu kogemustest on täpselt selline – seitsme lapsega peres suri isa ära ja ema sattus raskustesse. Pere materiaalne olukord oli väga keeruline. Seda teadsid ka vallaametnikud, kes hakkasidki arutama laste võimalikku perest eemaldamist.” Võib vaid kujutada, mida tundis ema, kes oli niigi pärast mehe surma tohutus emotsionaalses augus, kui kuulis, et võib kaotada ka lapsed. “Alati on kuskil üks pooltühi peremaja, kuhu on lapsi juurde vaja,” muigab Jane irooniliselt.

Õnneks võttis tubli kohaliku ärimehe naine initsiatiivi üle ja tegi nii-öelda kodutunnet – leidis vabatahtlikud, kelle abiga vuntsiti pere kodu kenasti üles. Nüüd läheb perel kenasti.

http://www.ohtuleht.ee/808373/kuulutaks-esimese-juuni-lipupaevaks-ja-hakkaks-laste-vajadusi-markama