K. Ojuland: “Eesti vajab plaani B”

DSCF2750

Rahva Ühtsuse Erakonna pressiteade

20.02.2017. 

 Nädalavahetusel pidas Rahva Ühtsuse Erakond oma kolmandat sünnipäeva. Samuti toimus erakonna volikogu istung, kus senine aseesimees Jane Snaith valiti volikogu esimeheks. Uueks aseesimeheks valiti Urmas Vasemägi. 

Volikogu istungil arutati Eesti ees seisvaid vajalikke poliitilisi uuendusi tulenevalt USA kursimuutusest kui ka rahvusriikide osatähtsuse kasvust Euroopas. Volikogu leidis, et Eesti vajab oma strateegiat, et kiiresti muutuvas Euroopas orienteeruda. 

“Leiame, et Eestis tuleb tõsiselt hakata valmistama selleks, et Euroopa Liit ei pruugi jääda püsima praegusel kujul. Eesti vajab alternatiivset, rahvusriigi huvidest lähtuvat strateegiat juhuks kui EL laguneb. See Liit ei ole Eesti jaoks ainuvôimalik tulevik. Euroopa Liit ohustab juba praegu Eesti julgeolekut ja rahvuslikke huve läbi oma olematu piirikaitse ning  sundimmigratsiooni poliitika, rääkimata pereväärtuste lôhkumisest  ja sônavabaduse piiramisest,” ütles Kristiina Ojuland, RÜE esimees. 

 Volikogul otsustati alustada regulaarset koostööd teiste erakondade  ja MTÜdega, kes nôuavad Rail Balticu ehituse peatamist praegusel kujul. Samuti asub RÜE koostööle parlamendiväliste erakondadega, et tagada kôikide kodanike vôrdsed ôigused, osalemaks Riigikogu valimistel. Praegu on Riigikogus esindatud erakondade liikmed eelisseisus võrreldes parlamendiväliste erakondade liikmetega. 

RÜE liikmed osalevad sügusel ka kohalike omavalitsuste valimistel üle terve Eesti. 

Kontakt: 

RÜE 55939731